Ana Sayfa Haberler "ÖTV İNDİRİMİYLE ARAÇ ALAN SİGORTALILARIMIZ İÇİN DE KAYBETMEK YOK"
"ÖTV İNDİRİMİYLE ARAÇ ALAN SİGORTALILARIMIZ İÇİN DE KAYBETMEK YOK"
2009-05-16 00:55:03

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, ÖTV indirimiyle araç satın alan sigortalıların, indirim sürecinin ardından yaşayacakları herhangi bir tam hasar (pert) veya çalıntı durumunda, araçlarıyla ilgili hasar ödemelerinin ÖTV indiriminden önceki fiyat üzerinden yapılacağını açıkladı.

Türk sigorta sektöründeki öncü misyonunu ‘Kaybetmek Yok’ sloganı ile pekifltiren Anadolu Sigorta, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indiriminden yararlanarak araç satın alan sigortalılarına yönelik açıklamalarda bulundu.
Buna göre; Özel Tüketim Vergisi indirimi ile uygun fiyata satın alınan araçlar için, “Eskisi Yerine Yenisi” klozunu kapsayan poliçe düzenlenmesi durumunda, aracın ÖTV indirimsiz fiyatı esas alınıyor.
‘ESKİSİ YERİNE YENİSİ’ İLE KAYIPLAR TEMİNAT ALTINDA
Eskisi Yerine Yenisi teminatı, kaskonun ilk bir yıllık süresi içerisinde yeni aracın çalınması ya da onarılamayacak kadar hasar görmesi durumunda, aracın aynısının ücretsiz olarak temin edilmesini ve sigortalının kaybının tamamının telafi edilmesini öngörüyor.
Buna göre; ÖTV indirimi nedeniyle düflük fiyattan satın alınan araç, ÖTV indiriminin süresinin bitmesinden sonra, teminatta öngörülen flekilde hasar görürse, aracın ÖTV'si indirilmifl bedeli değil, ÖTV indirimi yapılmamıfl -daha pahalı olan- bedeli esas alınıyor.
Sigortalılarının menfaatlerini korumanın Anadolu Sigorta’nın en önemli önceliklerinden birisi olduğunun altını çizen Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su; Anadolu Sigorta’nın bu hizmeti ÖTV indirimi kapsamında vermediğini, Özel Tüketim Vergisi indirimi gibi bir süreç yaflanmasaydı da benzer bir tutumun sergileneceğini söyledi. Mustafa Su, Anadolu Sigorta olarak 2001 yılından bu yana ‘Eskisi Yerine Yenisi’ teminatının sağlandığını ve ÖTV indiriminin de bu kloza dayalı olarak değerlendirildiğini belirtti.
‘HER ZAMAN SİGORTALILARIMIZIN YANINDAYIZ’
Otomobil sektörüne yönelik ÖTV indirimi ile sigortalıların arasında bir tartıflma ortamı olufltuğunu belirten Mustafa Su, Anadolu Sigorta’nın bu ve buna benzer konularla ilgili uygulamalarının net ve açık olduğunu ifade ederek flunları söyledi. ‘ÖTV indirimi ile araç alan sigortalılarımız için de ‘Kaybetmek Yok’ sloganımız aynen geçerli. Bizim temel çıkıfl noktamız zaten indirim öncesinde de uyguladığımız “Eskisi Yerine Yenisi” teminatımızdır. Buna istinaden de, tüm sigortalılarımıza indirimli fiyattan alacakları otomobillerle ilgili olarak gelecekte oluflacak bir durumda bu teminat uygulanacak, indirimli süreç sonrasında yaflanacak çalınma ya da pert gibi durumlarda, hasar ödemesi aracın indirimli değil, daha yüksek gerçek fiyatı üzerinden yapılacaktır. Anadolu Sigorta her zaman olduğu gibi sektöründeki öncü rolü gereği zaten mevcut olan teminatıyla, sigortalılarının haklarını garanti altına almıştır.”

KONUTTA ÖNEMLİ DÜZENLEME
Öte yandan Anadolu Sigorta konut sigortasında önemli bir düzenlemeye gitti. Düzenlemeye göre Anadolu Sigorta, izolasyon yetersizliğinden kaynaklanan dahili su hasarlarını, belirlenmiş özel şartlar çerçevesinde primsiz ve limitsiz ödüyor. Müşteri memnuniyetini her zaman birinci planda tutarak, sektörün talep ve ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmeyi kendine ilke edinen Anadolu Sigorta, konut sigorta poliçelerinde önemli bir yeniliğe daha imza attı. Bu doğrultuda Anadolu Sigorta, genel uygulamada teminat dışında olan izolasyon yetersizliğine bağlı dahili su hasarlarını, müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla yeniden yorumladı. Düzenlemeye göre, Anadolu Sigorta Konut Paket Poliçeleri ve Konut Yangın poliçelerinin tamamına, izolasyon yetersizliğinden kaynaklanan dahili su hasarları, belirlenen özel şartların yazılması suretiyle, belirtilen koşullar çerçevesinde primsiz ve limitsiz olarak verilecek. Daha önce düzenlenmiş, halen yürürlükte olan poliçelerde de, söz konusu özel şartlar yazılmamasına rağmen, önümüzdeki süreçte yeni oluşacak dahili su hasarları için özel şart değişikliği geçerli sayılacak. Düzenleme çerçevesinde, izolasyon yetersizliği ve/veya kaybı nedeniyle, yağmur ve kar sularının binanın dış cephe veya terasından, pencere, kapı ve pervazlarından (açıklarından) sızması ve/veya girmesi neticesinde oluşan zararlar teminata dahil ediliyor.

ANADOLU SİGORTA’YA
ÜST ÜSTE İKİNCİ KEZ EUROMONEY ÖDÜLÜ
Sektörün 84 yıllık temsilcisi Anadolu Sigorta, dünyanın en prestijli yayınlarından olan Euromoney Dergisi tarafından ikinci kez ödüle layık görüldü. 2008 yılında Türkiye’nin En İyi Sigorta fiirketi ödülünü kazanan Anadolu Sigorta, 2009 yılında da yine Euromoney tarafından Ürün Gamında Türkiye'nin En İyi Sigorta Şirketi seçildi. Euromoney Dergisi’nin ödülüyle ilgili açıklama yapan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Biz Anadolu Sigorta olarak sahip olduğumuz köklü geçmişimiz ve değerlerimiz doğrultusunda istikrarlı ve de emin adımlarla yürümeyi kendine ilke edinmiş bir kurumuz. Bu doğrultuda Anadolu Sigorta olarak Euromoney’in ödülünü ikinci kez ülkemize getiriyor olmanın da haklı gururunu taşıyoruz. Bu ödül tüm Anadolu Sigorta Ailesi tarafından büyük bir coşkuyla karşılanmıştır. Bütün arkadaşlarımı bu vesileyle bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

84’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜNDE GÖRKEMLİ GECE
Anadolu Sigorta’nın 84. Kuruluş yıldönümü, 3 Nisan Cuma gecesi Ceylan Intercontinental Otel’de düzenlenen gece ile kutlandı. Anadolu Sigorta çalışanlarının katıldıkları etkinliğe emekliler ve Türkiye İş Bankası’ndan üst düzey davetliler de katıldı. Anadolu Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Karagöz, Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çimenbiçer, Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su ve Basisen Başkanı Metin Tiryakioğlu’nun konuşmalarıyla başlayan 84. yıl kutlamasında, Anadolu Sigorta’nın kârlılık temelli, güçlü mali yapısından duyulan memnuniyet dile getirildi. Mustafa Su, Anadolu Sigorta’nın geçmiş birikimi sayesinde, çetinleşen piyasa koşullarında doğru pozisyonları aldığının ve Türkiye’nin en köklü sigorta şirketi olarak hedeflerinin, öncü ve güçlü yapılarını korumak olduğunun altını çizdi.

TEKNİK KÂRLILIK 7 KAT ARTTI
Mustafa Su, konuşmasını özetle Anadolu Sigorta’nın yaklaşık olarak son iki yılda net kârının 4 kat, özsermaye ve aktif kârlılığının üç kat, teknik kârlılığının ise yedi kat arttığını söyleyerek bitirdi. Çalışanlar tarafından büyük bir coşku ve alkışlarla karşılanan bu çarpıcı başarıyı ifade eden rakamlardan sonra, Anadolu Sigorta çalışanlarına hizmet hatıralarının verilmesiyle devam eden törende, Mustafa Su 84. yıl için özel olarak hazırlanan pastayı 10. Yıl Marşı eşliğinde tüm katılımcılarla birlikte kesti. ‘Kaybetmek Yok’ konseptiyle hazırlanan Anadolu Sigorta’nın 84. Kuruluş Yıldönümü organizasyonu, Fatih Erkoç ve orkestrasının şarkılarıyla renklendi

 

 

 

 

Kaynak: sigortacigazetesi.com.tr

 

 

Teklif Formu
Kasko Trafik Her İkisi

© Proje Geliştirme - Tasarım - Kodlama - Google SEO ve SEF Desteği
Yucin Bilgisayar Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi