Ana Sayfa Haberler KOBİ’LER ANADOLU SİGORTA ŞEMSİYESİ ALTINDA
KOBİ’LER ANADOLU SİGORTA ŞEMSİYESİ ALTINDA
2009-03-19 20:49:03

Anadolu Sigorta, ekonominin temel taşlarından olan KOBİ’lerin her türlü rizikosunu sigorta şemsiyesi altına almak için ‘KOBİ’lere Kaybetmek Yok’ sloganıyla yeni bir paket poliçe piyasaya sürdü. Ürünle ilgili reklam kampanyası da başlatan Anadolu Sigorta, KOBİ’lere ‘Başladığınız noktaya geri dönme riskini almayın’ mesajı veriyor.

Anadolu Sigorta, bireysel ve kurumsal varlıkların her zamankinden daha fazla risk altında olduğu kriz şartlarını dikkate alarak KOBİ’ler için özel bir ürün paketi tasarladı. Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizin ardından Türkiye’deki KOBİ’lerin ihtiyaçlarını analiz ederek, ihtiyaçlarının tamamını en iyi koşullarda karşılayan bir ürün paketi hazırlayan Anadolu Sigorta, KOBİ’lere ‘Kaybetmek yok’ mesajıyla iki yılda 100 bin KOBİ poliçesi satmayı planlıyor. Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, işletme sahiplerine şu çağrıda bulunuyor: “İş yaşamında riskler piyango gibidir, size de çıkabilir! Başladığınız noktaya geri dönme riskini almayın.”

SİGORTA İHTİYACI KRİZDE ARTIYOR
KOBİ’lerin ülke ekonomisine katkısına rağmen, kendilerini değişik risklere karşı garanti altına alma noktasındaki eksikliğine dikkat çeken Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, şu açıklamayı yaptı: “KOBİ’ler gerek sağladıkları istihdam gerekse ekonomiye katkıları sebebiyle ülkemiz için hayati öneme sahipler. KOBİ’lerin ihracat kapasitelerini ve rekabet güçlerini artırıcı yönde destek sağlanması, Türkiye’nin ihracatının gelişimini önemli ölçüde etkileyecektir. KOBİ’lerin toplam ihracat içindeki payları ortalama yüzde 25-30 oranında gerçekleşiyor. Bu noktada büyük bir çoğunluğu sigortasız faaliyet gösteren KOBİ’lerin, ürün sigortasından nakliye sigortasına, yangından kaza sigortasına kadar pek çok riske karşı korunması, daha rekabetçi bir yapıya bürünmelerini sağlayacaktır. Halen içinde bulunduğumuz ve etkilerini hissettiğimiz kriz ortamında, KOBİ’lerin bu güvencelere normal dönemlere göre çok daha fazla ihtiyacı var. Sigortaya bir zenginleşme aracı ya da kazı-kazan gibi bakmamak gerekir. İş yaşamında riskler piyango gibidir; size de çıkabilir. Her zaman olan sigorta ihtiyacı, kriz döneminde çok daha önemli hale gelir. Çünkü güvenceniz yoksa başladığınız noktaya bir anda geri dönebilirsiniz.”
HEDEF 100 BİN POLİÇE
Hazırlanan yeni KOBİ poliçesini, 17 Şubat akşamı ulusal kanallarda başlayan televizyon reklamları ve devamında farklı mecralarla da sürdürülecek geniş çaplı bir iletişim kampanyasıyla destekleyen Anadolu Sigorta, yeni ürününün satış hedefini 100 bin poliçe olarak belirledi.

POLİÇE KOBİ’LERİN İMDADINA YETİŞİYOR
TÜİK’in Eylül 2007 tarihli Yapısal İş İstatistikleri’ne göre hizmet sektörü de dahil olmak üzere toplam istihdamın yüzde 70’ini oluşturan KOBİ’ler için en önemli risk kalemlerinden birinin iş kazaları olduğuna dikkat çeken Su, “TÜİK’in 2007 yılı verileri, son 12 ayda istihdam edilen çalışanlardan yüzde 2.9’unun iş kazası geçirdiğini ortaya koyuyor. İş kazası geçirenlerin oranının en yüksek olduğu sektörlerin başında yüzde 7.7 ile elektrik, gaz ve su sektörü geliyor. Bu sektörü Türkiye’deki KOBİ’lerin ağırlıklı olarak faaliyet gösterdiği alan olan imalat sanayii yüzde 5.2’lik iş kazası oranıyla izliyor. Yaşanan ekonomik kriz ne kadar büyük olursa olsun, işverenin sorumlulukları hiçbir zaman göz ardı edilemez. İşletme kaç kişiyi çalıştırırsa çalıştırsın yasalar karşısındaki sorumluluk ve yükümlülükleri aynıdır. Krizin mali yıkıcı etkileriyle boğuşuyor olması, muhtemel riskleri karşılama noktasında kendisine bir ayrıcalık tanımaz. İşte bu noktada KOBİ’lerin imdadına yeni KOBİ paketinde yer alan ferdi kaza ve işveren sorumluluk sigortaları yetişiyor” dedi.

YANGIN KAYNAKLI TÜM RİSKLER BU PAKETTE SİGORTALANIYOR
KOBİ’lerin karşı karşıya kaldıkları en önemli risklerden biri de hem can hem mal kaybı açısından tehdit oluşturan yangın vakaları olduğunu belirten Mustafa Su, “Türkiye’de özellikle imalat sürecinde kimyasal bileşenleri kullanan işletmeler maalesef yangın riskini tamamen bertaraf edemiyor. Çok büyük emeklerle kurulmuş tesisler bir kıvılcımla üretim yapamaz hale gelebiliyor. Bu müesseselerde en büyük tesellimiz, önceliğimiz ve dileğimiz can kaybının gerçekleşmemesi olsa da, ticari anlamda işletmeler büyük kayıplar yaşayabiliyorlar. KOBİ Paket Poliçesi ile amacımız bu işletmelerin yangın kaynaklı tüm risklerini ve avantajlı fiyatlarla, tek bir şemsiye altında toplamak ve sigortalılarımızın memnuniyetini en üst seviyeye yükseltmek” açıklamasını yaptı.

“SİGORTA KOBİ’LER İÇİN BİR REKABET AVANTAJIDIR”
Mustafa Su, işletmelerin hayatta kalabilmesinin rakiplerine karşılık verebilecek, müşteriyi çekebilecek ve elde tutabilecek üstünlüklere sahip olmasına bağlı olduğunu da ifade ederek sözlerine şu şekilde devam etti: “KOBİ’lere rekabet üstünlüğü verecek en önemli enstrümanlardan biri sigortadır. Beklenmeyen bir felaketle, yıllar süren çabalar sonucu oluşan birikimlerin bir anda yok olmaması, kazanılan pazarın kaybedilmemesi, yaratılan markanın itibar kaybına uğramaması için KOBİ’ler açısından üretim çarklarının en kısa sürede döndürülmesi büyük önem taşır. Sigorta ayrıca, işletmelerde çalışanlar için de ilişkilerin sürdürüleceğinin bir teminatı olarak görülebilir.”
KOBİ poliçesinin yanı sıra geçtiğimiz yıl sayıları 10 binleri bulan balıkçı tekneleri için bir poliçe hazırladıklarını da bildiren Su, işsizlik karşısında seçime göre maaş, ev kirası ya da faturaları teminat altına alan geniş kapsamlı bir poliçe hazırlığında olduklarını söyledi.

ANADOLU SİGORTA KRİZE
RAĞMEN İSTİHDAMI ARTIRIYOR
Kriz zamanlarında sigortalı olmanın sigortalı açısından önemli bir güvence olduğunu belirten Mustafa Su, “Bu sebeple kriz dönemlerinde de sigortalılarımızla iletişimi sürdürmenin karşılıklı fayda sağladığını düşünmekteyiz. Çünkü her kriz fırsat yaratır. Kriz ortamlarında daha kolay yatırım gerçekleştirebilir, nitelikli istihdam sağlayabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl bu düşünceyle 100’ü yeni pozisyon olmak üzere 160 kişilik işe alım gerçekleştirdik. Paralel olarak teknolojimizi tamamen yeniliyoruz. Sürdürülebilir ve yeterli teknik kârlılığın da en az prim üretimi kadar önemli ve değerli olduğu bilincinden hareketle önümüzdeki dönemde de adil fiyat rekabeti ve yüksek hizmet kalitemizi sürdürmek başlıca hedefimizdir” açıklamasını yaptı.
Anadolu Sigorta, ekonominin temel taşlarından olan KOBİ’lerin her türlü rizikosunu sigorta şemsiyesi altına almak için ‘KOBİ’lere Kaybetmek Yok’ sloganıyla yeni bir paket poliçe piyasaya sürdü. Ürünle ilgili reklam kampanyası da başlatan Anadolu Sigorta, KOBİ’lere ‘Başladığınız noktaya geri dönme riskini almayın’ mesajı veriyor.

 

 

Teklif Formu
Kasko Trafik Her İkisi

© Proje Geliştirme - Tasarım - Kodlama - Google SEO ve SEF Desteği
Yucin Bilgisayar Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi